Basketbalový úspěch
zobrazení: 796

<<  Březen  >>

Basketbalový úspěch
Koncem úspěšné basketbalové cesty našich družstev v And One cupu byla až republiková kvalifikace v Praze. Úspěšné tažení basketbalistů ZŠ Sokolov, Švabinského Basketbaloví reprezentanti ZŠ Sokolov, Švabinského dosáhli velikého a nečekaného úspěchu, když se týmy chlapců i dívek v kategorii III (mladší žáci a žákyně, ročník narození 2000 a mladší) probojovali až do republikové kvalifikace v basketbalové soutěži And one cupu (dle dostupných výsledků jediná škola v ČR s oběma družstvy). Ta se konala v pátek 25. 4. 2014 v sokolovně pražského Žižkova. Oba týmy do republikové kvalifikace prošly jednoznačně bez sebemenšího zaváhání a bez jediné porážky v okrskovém, okresním a krajském kole. U chlapců to až takové překvapení nebylo, protože celý školní tým byl tvořen pouze aktivními hráči Basketbalového klubu Sokolov včetně svého trenéra Lukáše Šnobla. Za to u dívek byl postup velikým a příjemným překvapením. Chlapci absolvovali stejnou kvalifikaci už v loňském školním roce, ve které především díky svému mládí byli neúspěšní. Letos se proto v koutku duše od tohoto týmu čekal zlepšený výkon okořeněný ještě o jeden postup, až na samotné republikové finále. Tento sen jim však zhatila ZŠ z Ústí nad Labem, která hned v úvodním utkání republikové kvalifikace porazila naše hochy rozdílem pouhých čtyř bodů. Ve druhém utkání už tak žáci ze sokolovské „Švabiny“ hráli pouze o nepopulární nepostupové druhé místo. V tom byli jednoznačně lepší, i když se jim nedařilo střelecky, soupeře z Prahy suverénně porazili. Konečné druhé místo na republikové kvalifikaci je sice úspěchem, ale především pro trenéra Lukáše Šnobla je to mírné zklamání. U dívčího družstva byla situace zcela odlišná. Po pečlivé přípravě a nominaci jednotlivých hráček na republikovou kvalifikaci se družstvo směrem k blížícímu se turnaji začalo pomalu vlivem různých zdravotních důvodů rozpadat. Učitel Jan Vokáč byl tak nucen na kvalifikaci doplnit družstvo mladšími dívkami, dokonce i z páté třídy. I přes tento handicap odvedla děvčata na republikové kvalifikaci And one cupu statečný, sympatický a bojovný výkon. Vítězství se od takto oslabeného družstva nečekal a dívky si jely především samotný turnaj užít. Trenér Jan Vokáč tak byl se svým družstvem celkem spokojen, i když holky na této kvalifikaci skončily po dvou prohrách na konečném třetím místě. Sbíraly však cenné zkušenosti, které by se jim mohly hodit v dalších ročnících. Konečné umístění v republikové kvalifikaci And one cupu – chlapci: 1. ZŠ Ústí nad Labem, Vinařská 2. ZŠ Sokolov, Švabinského 3. ZŠ a MŠ Praha 4, Ohradní Sestava chlapců na republikové kvalifikaci: Matěj Kaiser, Radim Krůta, David Sýkora, Ondřej Sládek, Matěj Štefka, Michal Zubanič, Lukáš Brus a Jan Kudláč. Konečné umístění v republikové kvalifikaci And one cupu – dívky: 1. ZŠ Praha 12, Písnická 2. ZŠ Chomutov, Na Příkopech 3. ZŠ Sokolov, Švabinského Sestava dívek na republikové kvalifikaci: Kateřina Lajčáková, Tereza Bernatová, Eliška Alvarezová, Tereza Muchová, Eva Tatýrková, Anna Veverková, Diana Hirschová, Alice Mašková, Adéla Kravařová a Kateřina Křížová.
| Autor: Jan Vokáč | Vydáno dne 27. 04. 2014 | 1173 přečtení |