Ve florbale druhé v kraji
zobrazení: 1445

<<  Duben  >>

Ve florbale druhé v kraji

Starší žákyně se z okresního kola probojovaly do krajského finále Orion cupu. Tam po výborných výkonech vybojovaly skvělé druhé místo.

Díky rozlosování se na úvod opakovalo okresní finále se sokolovskou "trojkou". V letošním školním roce se nám ji podařilo potřetí porazit. Tentokrát nejvýrazněji - 6:0.

Druhý zápas jsme sehráli proti nejsilnějšímu družstvu turnaje, které se opíralo dvě hráčky, jež hrají florbal závodně. A co jsme nechtěli, se stalo, brzy jsme prohrávali. Ale děvčata bojovala a jen škoda řady nevyužitých příležitosti. ZŠ Úšovice z M.L. hrozila pouze z ojedinělých brejků, které však byly velmi nebezpečné. Jen díky až neuvěřitelným zákrokům Martinkové v bráně jsme udrželi stav pouze 0:1. Snaha a bojovnost nakonec přinesly vyrovnání. Bohužel těsně před koncem jsme udělali hrubou chybu a prohráli jsme 1:2.

I třetí zápas jsme odehráli proti ML, tentokrát proti gymnáziu. Také toto družstvo mělo turnaj rozehraný dobře (bez porážky) a svou sílu ukázalo hned ve druhé minutě, kdy střelou z dálky šlo do vedení. My jsme se pak vrhli do útočení a měli jsme jasnou převahu. Jenže trefit se mezi tyče bylo velmi těžké. Vyrovnání přišlo po zcela náhodné akci. A o pár minut později jsme se dostali do vedení. Druhá chyba v obraně v zápase nás ale připravila o vítězství. 2:2

Čtvrtý zápas jsme odehráli proti ZŠ Ostrov, Májová.  Díky skvělé a bezchybné obraně jsme zvítězili 2:0. I zde nás však trápila produktivita.

Poslední zápas znamenal boj medaile. V případě neúspěchu jsme mohli skončit až čtvrtí. Vítězství a remíza stačily na stříbro. Naším soupeřem byla ZŠ Truhlářská K.Vary, která na tom byla stejně jako my. Na obou družstvech bylo znát, že docházejí síly. V úvodním zápase jsme se nemohli po delší zápasové pauze dostat do hry, čehož soupeřky využily k vedení. Teprve potom jsme převzali otěže zápasu a ostřelovali branku "o sto šest". Přesto jsme se úspěšně trefili až z náhodného nahození. Trochu se opakoval zápas s Gymnáziem ML. Také teď jsme rychle po pěkné akci přidali další gól a šli do vedení. Jenže tentokrát jsme se vyvarovali chyb v obraně a zaslouženě vyhráli 2:1.

Z celého turnaje jsme vybojovali vynikající 2. místo, což bylo bez jediné "profi" florbalistky vynikající. Představili jsme se nejlepší obrannou hrou ze všech a v bráně měli nejlepší brankářku. Sestava: brankářka - Martinková, hráčky - Kastlová, Haindlová, Šištíková, Röhryová, Zadražilová, Ticháčková, Fischerová, Klímová.

| Autor: Jan Vokáč | Vydáno dne 07. 02. 2010 | 1596 přečtení |