Úspěšná mise naší školy ve florbalu
zobrazení: 1027

<<  Květen  >>

Úspěšná mise naší školy ve florbalu

Ihned po dlouhých a krásných vánočních prázdninách učitelé tělesné výchovy na zákadních školách v okrese Sokolov začali sestavovat své reprezentační týmy na další meziškolní soutěž, tentokráte ve florbalu.

Letošní soutěž si v tomto čím dál více oblíbeném sportu poprvé vzala pod svá křídla firma Orion, a napodobila tak další školní soutěže jako například basketbal (Nestlé), vybíjenou (Preventan) a kopanou (Coca-cola, McDonalds). Vznikl tak první ročník turnaje Orion florbal cup, kterého se mohli zúčastnit žáci druhého stupně základních škol. Ti pak byli rozděleni do čtyř kategorií – mladší žáci a žákyně (6.+7.ročník), starší žáci a žákyně (8.+9.ročník). Naše škola se ve všech kategoriích probojovala  z okrskového kola do kola okresního.

Do okresního kola, které se konalo na základní škole v Sokolově, Švabinského ul., se probojovala vždy dvě nejlepší družstva z kol okrskových. Tato okrsková kola už nastínila a slibovala krásné a nelítostné boje v další fázi soutěže, tedy v okresním kole. Okresního kola se vždy zúčastnilo 8 škol, které se utkaly ve dvou nalosovaných skupinách každý s každým, poté následovalo tzv. play – off a boje o konečné pořadí v turnaji. První dvě družstva pak mají nárok na účast v kole krajském, které se uskuteční začátkem února v Karlových Varech.

Jak už bylo zmíněno, turnaje ve všech čtyřech kategoriích opravdu přinesly krásná a napínavá utkání. Vrcholem všeho pak byl turnaj starších žáků, ve kterém nebylo slabého soupeře a opravdu každý mohl porazit každého! Na těchto faktech se shodli všichni přítomní vyučující nejoblíbenějšího přemětu na všech školách – tělesné výchovy. Nejúspěšnější školou po součtu všech umístění v turnajích se stala pořadající základní škola Sokolov, Švabinského ul.

Všem školním týmům, které postoupily do krajského kola, přejeme hodně štěstí, a pokud to bude v jejich silách, tak samozřejmě postup do dalších fází Orion florbal cupu. Budeme se těšit na další setkání při jiných meziškolních sportovních soutěžích.

Výsledky okresního kola jednotlivých kategorií:

Mladší žákyně:

1)       ZŠ Nové Sedlo