Jak se stát Řeky?
zobrazení: 734

<<  Květen  >>

Jak se stát Řeky?

Nápad se zrodil pod vedením paní učitelky Fenclové, která vyučuje v VI. B dějepis.

Její vyprávění o této době je poutavé a velmi zajímavé, ale pro žáky je dosti těžké si minulost představit a informace si zapamatovat. Paní učitelka tedy dětem navrhla, že se po stopách Řeků vydají všichni společně. Každý si měl promyslet a připravit masku nebo jednoduchý kostým – vybírat si žáci mohli z těchto možností: řečník, herec, voják nebo řecká žena.

V den projektu se třída proměnila nejčastěji v řečníky. Jejich oděvem bylo jednoduše svázané bílé prostěradlo. Několik dívek se proměnilo v řecké ženy, jejichž zajímavé kostýmy jim doma pomohly vyrobit maminky. Objevili se i vojáci v pěkných kostýmech z domácí dílny. Důležitou postavou byl bůh Zeus, ochránce řeckých králů, kterého ztvárnila paní učitelka.

Žáci byli rozděleni do čtyř skupin (městských států), které po celé dvě vyučovací hodiny plnily připravené úkoly. Děti formou hry prokazovaly nejen vědomosti ale i dovednosti potřebné v době antického Řecka: skládání střepů amfory; vyrábění divadelní masky; recitace básně; luštění nápisů, které byly napsány řeckou abecedou; krátké divadelní představení; co znamená, když se řekne… a na závěr byla i sportovní olympiáda.

Děti pracovaly s obrovským zaujetím a nasazením. Všem zúčastněným se projekt moc líbil a ještě dlouho budou na tuto akci vzpomínat. Nyní mají na nástěnce ve třídě fotografie z projektu a správné řešení úkolů.

Zapsala p. Karasová, která se projektu také zúčastnila.

Obrázky z projektu naleznete ve fotogalerii "Jak se stát Řeky".

| Autor: Mgr. Brigitte Havelková | Vydáno dne 17. 04. 2008 | 1184 přečtení |