„Boj“ o okresní kolo v chemické olympiádě
Dnes je: Čtvrtek 2. května 2024
Svátek dnes: Zikmund Svátek zítra: Alexej
Preventan Cup
Naše družstvo dívek postoupilo do republikového kola
zobrazení: 1395
známka: 5.00

<<  Květen  >>

„Boj“ o okresní kolo v chemické olympiádě

Napsala Klára Suchá z 9.A.

Všechno to začalo nenápadnou pobídkou p.uč. Pabianové přes Martina Oliče. Zašel za mnou a Vendy se vzkazem od paní učitelky, že pokud chceme můžeme přijít odpoledne a připravovat se na chemickou olympiádu. Já jsem měla hned jasno. Za žádných okolností tam nepůjdu. Vendy byla na pochybách, ale pak se přece jen rozhodla, stejně jako já. Jak jsme později zjistily, nebylo to šťastné rozhodnutí.

V pátek při chemii mi dala paní učitelka u tabule rovnici a když jsem si sedala řekla jen: „Ve čtvrtek odpoledne.“ To samé provedla i s Vendy a nám bylo jasné, že se z toho už nevykroutíme.

Tak šel týden po týdnu, každý čtvrtek jsme se s Pavlem, Martinem Verbovským i Oličem a později s Mončou učili chemii. Před Vánočními prázdninami jsme museli odevzdat domácí kolo a tím pádem už první body do „boje“. Třetího ledna, mezitím co měli učitelé školení, jsme museli do školy. Dozvěděli jsme se body z domácího kola: 1. Vendula Gondíková, 2. Klára Suchá, 3. Monika Anselmová, 4. Martin Olič, 5. Pavel Žíha, 6. Martin Verbovský. Byly to velmi těsné výsledky, například mezi druhým a čtvrtým místem byl rozdíl pouhého půl bodu. Všechno se to schylovalo k pondělní bitvě, na kterou jsme se připravovali během prázdnin.

Po prázdninách jsme byli uvolněni z posledních třech hodin a každý z nás věděl, že už jde do tuhého. Nejdříve jsme vypracovali teoretickou část. Každý tam udělal alespoň jednu zbytečnou chybu… Nicméně, po nich vypadalo pořadí následovně: 1. Monika Anselmová, 2. Vendula Gondíková, 3. Klára Suchá, 4. Martin Olič, 5. Pavel Žíha, 6. Martin Verbovský. Pozice se tedy měnily jen na prvních třech místech. Praktická část, která následovala hned poté, nebyla ani tak náročná, jako zdlouhavá. V této chvíli jsme už měli jakousi představu o postupujících, protože praktická část, byla asi nejvyrovnanější.

V úterý jsme se šli zeptat, jak to všechno dopadlo. Pořadí se však nezměnilo. Zůstává stejné jako po teoretické části. To se dalo čekat. Oficiálně před třídou nám to oznámila p.uč. Pabianová při odpoledním vyučování. První pětice bude pokračovat a bude se připravovat na okresní kolo, které se koná na sokolovském Gymnáziu 28. ledna. Tak nám držte palce.

Klára Suchá

| Autor: Václav Srb | Vydáno dne 16. 01. 2008 | 1222 přečtení |