Advent ve škole

Autor: Václav Srb <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 10. 12. 2015

Několik desítek žáků a jejich rodičů se sešlo v úterý večer pod rozzářeným stromkem před naší  školou, aby si všichni společně s žákovským a učitelským sborem zazpívali vánoční koledy a písně. Společně tak zahájili adventní období, které je i v naší škole spojeno s příjemnou atmosférou očekávání Vánoc.

V tomto období se všechny třídy i další prostory školy vánočně vyzdobí, v hodinách se vypráví o zvycích, zpívají se koledy a vyučování je zpestřeno mnoha dalšími akcemi. Již v pátek 4. prosince připravili žáci devátých tříd pro své mladší spolužáky tradiční mikulášskou nadílku a do Vánoc ještě například stihneme sportovní den, třídní besídky nebo vánoční diskotéku. Paní učitelka Plachá již několik let v tomto období organizuje společné výlety k sousedům do Německa, aby žáci poznali zvyky i jiných národů. Divadelní kroužek školní družiny přichystal nové divadelní představení plné pohádek, žákovský parlament vyhlásil soutěž o nejlepší obrázek s vánoční tématikou a chystá se ozdobit stromeček zvířátkům. V tomto čase také probíhá již tradiční finanční sbírka na vybavení dětského oddělení sokolovské nemocnice.