Hanin kufřík prozkoumán žáky z 9.B

Autor: Mgr. Hana Kadavá <>, Téma: Kulturní akce, Vydáno dne: 20. 11. 2015

Ve středu 18. 11. 2015 se třída 9. B zajela podívat do Prahy do starého židovského města. Součástí exkurze však nebyla jen samotná prohlídka, ale i workshop zaměřený na téma holocaustu a na druhou světovou válku.

V něm se dozvěděli bližší informace k příběhu jedné dívky – Hany Bradyové, která zahynula v Osvětimi. Sami žáci pak s pomocí pracovních listů zjišťovali příběhy 5 osob, které nějakým způsobem souvisely s holocaustem.

Poté následovala pro mnohé žáky nejlepší část, a to beseda s pamětnicí – paní Doris – téměř devadesátiletou vitální dámou, která byla naprosto úžasná. Žáci se nebáli a ptali se na to, co je zajímalo, pokládali věcné a zajímavé dotazy a paní Doris velmi otevřeně vzpomínala.

Na závěr se deváťáci podívali na Starý židovský hřbitov a do synagog - Staronové, Maiselovy a Španělské.