Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Školní kolo závodů v plavání

Autor: Václav Srb <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 02. 11. 2015

V minulém týdnu proběhla školní kola závodů v plavání. V pondělí závodili chlapci a ve středu děvčata prvních až pátých ročníků. Závodili jsme ve třech disciplínách: prsa, znak a volný způsob (kraul). Z nejlepších účastníků jsme sestavili naše školní plavecké družstvo, které se 6. listopadu zúčastní okresního kola soutěže v  plavání.

V kategorii děvčat 1. až 3. ročníků ve všech disciplínách zvítězila Veronika Bartoš z 2.B. Dvě druhá a jedno třetí místa obsadila Anna Havelková z 2.A, když jí ve znaku o další druhé místo připravila Tereza Spišaková. Tereza Spišaková z 3.B přidala ještě třetí místo v kraulu. Třetí místo získala také Štěpánka Hrabáková z 3.B.

Mezi chlapci 1. až 3. ročníků dominoval Karel Bartoš z 2.B, který také zvítězil ve všech disciplínách. Ondřej Hrabák obsadil všechna druhá a Sebastien Bolcek (oba ze 3.B) všechna třetí místa.

Kategorii dívek 4. až 5. ročníků kralovala Lea Jandová ze 4.B, která obsadila dvě první místa a jedno druhé místo. Míša Pechová z 5.A získala první místo ve znaku a dvě druhá místa. O třetí místa se podělila děvčata Daniela Steinsdörferová z 5.A ve stylu prsa, Markéta Valašíková z 5.A ve znaku a Tereza Jurečková ze 4.B v kraulu.

U chlapců stejné věkové kategorie dominoval Antonín Vrba, který vyhrál všechny tři disciplíny. Dvě druhá místa získal Stanislav Tvaroh, druhé místo ve znaku obsadil Jan Přibyl (všichni tři jsou z 5.B). Všechna třetí místa pak obsadil Dominik Tlamka z 5.A.

Všem závodníkům děkujeme za účast i vzorné chování během závodů.