Závěrečné setkání Terezínské štafety v Praze

Autor: Mgr. Hana Kadavá <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 23. 06. 2015

Tým Sokozíni, který se v celorepublikové soutěži Terezínská štafeta dostal až do finálového kola v Terezíně, se v pondělí 22. 6. 2015 vydal na setkání nejlepších týmů do Prahy.

První část programu tvořily prohlídky Pinkasovy synagogy, Starého židovského hřbitova a Staronové synagogy. V jednotlivých expozicích nás prováděli žáci Přírodního gymnázia v Praze, kteří celou soutěž pořádají.

Poté následovalo posezení ve Skautském institutu, kde se jednotlivé týmy představily a pohovořily o tom, co plánují do budoucna. Proběhlo i promítání a nabídka spolupráce na jednom rukopisu.

Celý den zakončovala plavba po Vltavě s komentovanou prohlídkou, která byla opravdu nezapomenutelná.  Věřím, že Sokozíni budou pokračovat ve své činnosti i příští rok a že se pokusí mezi svými spolužáky rozšířit povědomí nejen o dětech v Terezíně, ale i o době druhé světové války obecně.