Celostátní kolo - Pangea

Autor: Filip Sivák <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 06. 05. 2015

V pondělí 4. 5. 2015 proběhlo v Praze na půdě Právnické fakultě Univerzity Karlovy celostátní kolo mezinárodní matematické soutěže Pangea, do kterého se kvalifikovalo pět žáků z naší školy.

Ačkoli neobsadili místa na stupních vítězů, reprezentovali školu na výbornou. Jakub Pravec obsadil nádherné 44. místo, Benedikt Janda 38. místo a ve stejné kategorii 6. ročníků skončil Rudolf Kvasňovský na děleném 13. až 15. místě v republice. V kategorii žáků osmých tříd se Vítek Černý umístil těsně za třetí desítkou soutěžících, tedy na 31. místě. Žák sedmé třídy Jan Pacelt obsadil s 76,75 bodu vynikající 5. místo, přičemž na stupně vítězů mu chyběl pouze bod a půl. Všem žákům velice děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k nádherným umístěním.