8. B ve starém židovském městě

Autor: Mgr. Hana Kadavá <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 15. 04. 2015

V pondělí 13. 4. 2015 se žáci z 8. B a dvě žákyně z 9. B zúčastnili exkurze do starého židovského města v Praze.

Součástí byl i workshop zaměřený na antisemitismus a moderní společnost. Žáci měli za úkol najít shodné rysy na karikaturách z 19. století, jež byly zaměřeny právě na židovské obyvatele či vyznavače judaismu. Kromě toho se žáci dozvěděli řadu informací i k dějinám antisemitismu a k jeho projevům dodnes.

Velmi zajímavá byla zvláště komentovaná prohlídka vybraných objektů – Staronová, Pinkasova a Klausova synagoga a Starý židovský hřbitov. Žáci se dozvěděli řadu nových informací, ať už k životu židů, k jejich tradicím, zvykům, tak i k navštíveným památkám. Žáci měli velice podnětné dotazy a za to jim patří mé poděkování.