Výlet za zatměním Slunce

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 24. 03. 2015

V pátek 20.3. 2015 se 6 tříd 2.stupně v rámci výuky přírodovědných předmětů vyjelo podívat na zatmění Slunce do plzeňského planetária.

Kromě přímého pozorování zatmění se mohli seznámit s dalšími zajímavostmi planetária, jako vzdušný vír, pohyb planet, změna hmotnosti ve spojení s gravitací, stavba Země, fáze Měsíce, vytváření kráterů na Měsíci a další. O zajímavý úkaz nepřišli ani ti žáci, kteří se výletu nezúčastnili. Na školním pozemku bylo na plátno zatmění promítáno a kdo měl zájem, se mohl přijít podívat. Děkujeme Mgr. Laslopové a Mgr. Fenclovi za zpřístupnění tohoto zeměpisného jevu všem zájemcům.