Muzikál za šest dní

Autor: Mgr. Iva Vacková <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 10. 05. 2014

Žáci naší školy strávili šest dní v německém Weißenstadtu spolu se žáky z Dörfles-Esbachu. Tento projektový týden plný zážitků, byl zakončen představením muzikálu Regenbogenfisch (duhová rybička).

Žáci od třetí do sedmé třídy se již několik týdnů společně připravovali na tento již v pořadí jedenáctý projekt. Nacvičovali německé písně, učili se texty k muzikálu, nacvičovali tanečky. Ve Weißenstadtu pak společně s německými dětmi během čtyř dnů nacvičili muzikál Regenbogenfisch, který zahráli v místní základní škole německým a českým rodičům, kterých přijelo na třista. Tentokrát se pohybovalo na pódiu kolem stovky dětí. Žáci ovšem nenacvičovali jen muzikál, ale měli i jiné aktivity. Pracovali na polštářích, zúčastnili se tzv. Hausrallye, zkoumali vodní živočichy pod mikroskopy. Pracovali na kulisách, sportovali, hráli na rytmické nástroje a zdokonalovali se v německém jazyce. Věříme, že se dětem týden líbil a přivezly si hodně zážitků. Již se těšíme na další projekt. Foto naleznete ve fotogalerii.