Zdobení stromku pro zvířátka.

Autor: Mgr. Lenka Kunová <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 04. 02. 2014

Žáci 2.A a 4.A se vydali zdobit stromeček pro zvířátka.

Konečně napadl sníh a my jsme se mohli vydat do přírody, abychom pomohli zvířátkům přečkat toho zimní období. Akci jsme měli domluvenou s myslivcem panem Doubkem. Ve středu 29.1. jsme vyšli směr koupaliště Michal. Pan Doubek a jeho kamarádi myslivci na nás čekali v lesíku v blízkosti koupaliště. Nachystali pro nás oheň a malou soutěž zaměřenou na znalosti o přírodě. Ze všeho nejdříve jsme ale ozdobili stromek pro zvířátka. Připravené dobroty v podobě mrkve, jablíček a salátu jsme zavěsili na stromek, ostatní pochoutky jsme dali na zem kolem stromku. Mysleli jsme i na ptáčky, kterým jsme donesli lojové koule. Potom jsme si na ohýnku opekli donesené buřty, které nám moooc chutnaly :-). Někdo si opekl i jablíčko. Úplně nakonec jsme si trochu zasoutěžili. Rozdělili jsme se do družstev, odpovídali na otázky a zaškrtávali správné odpovědi. Na závěr nám myslivci vše vyhodnotili. Nechyběly ani odměny pro šikovné žáky. Akce se nám všem líbila. Cestou zpět do školy jsme se zastavili ještě v Areálu a nakrmili kachny na rybníku. Zvířátka se měla díky nám dobře.