Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Zlato ze závodů v plavání

Autor: Václav Srb <>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 11. 11. 2013

V pátek 8. listopadu proběhlo okresní kolo závodů v plavání I. stupně, na kterém naše družstvo obhájilo vítězství z loňského roku. Naši školu velmi úspěšně reprezentovalo družstvo ve složení: Štěpán Grebeň, Kryštof Kovardinský, David Berka, Peter Björn Frohmann, Ondřej Kvasňovský, René Eibisch, Pavlína Fischerová, Aneta Buralová, Šárka Kuboňová, Bára Navrátilová, Bára Stupková a Klára Kárová.

Celé družstvo podalo výborné výkony, přesto je nutné vyzdvihnout výkon především Báry Stupkové, Štěpána Grebeně, Davida Berky a Kláry Kárové. Bára s velkým náskokem vyhrála závod na 25 m znak, Štěpán a Klára přidali vítězství ve volném způsobu a David zaplaval nejrychlejší čas ze všech závodníků na 25 m plaveckým stylem  prsa. Druhé místo  přidal Peter Björn Frohmann a třetí místa ve svých disciplínách přidali ještě Kryštof Kovardinský a Šárka Kuboňová. O vyrovnaných výkonech všech našich plavců svědčí také vítězství v polohových štafetách a v chlapecké štafetě 6x 25 m. Celkově celé družstvo obsadilo po roce opět 1. místo a vybojovalo postup do krajského kola.