Zlato ze závodů v plavání

Autor: Václav Srb <>, Téma: Sportovní soutěže, Vydáno dne: 19. 11. 2012

V pátek 16. listopadu proběhlo okresní kolo závodů v plavání I. stupně. Naši školu velmi úspěšně  reprezentovalo družstvo ve složení: Štěpán Grebeň, Kryštof Kovardinský, David Berka, Peter Björn Frohmann, Hynek Valenta, Benedikt Janda, Pavlína Fischerová, Natálie Němcová, Šárka Kuboňová, Bára Navrátilová, Bára Stupková a Růžena Chvostková.

Celé družstvo podalo výborné výkony, přesto je nutné vyzdvihnout výkon především Báry Stupkové a Pavlíny Fischerové. Bára s velkým náskokem vyhrála závod na 25 m volným způsobem a Pavlína přidala vítězství v závodě na 25 m znakem. Jen o necelých 20 setin uteklo první místo také Peteru Björnu Frohmannovi v disciplíně 25 m volným způsobem. Druhá místa přidali ještě Štěpán Grebeň (25 m znak) a Šárka Kuboňová (25 m prsa). Také ve štafetách se nám dařilo. Ve všech jsme skončili na druhých místech, přičemž nás často od prvního místa dělily jen setiny. Celkově celé družstvo obsadilo 1. místo a vybojovalo postup do krajského kola.