Úspěchy v německém jazyce

Autor: Mgr. Iva Vacková <>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 04. 05. 2012

Němčináři se nemusí za své znalosti stydět. Žáci naší školy byli opět úspěšní, jak v okresním, tak i v krajském kole.

V  polovině dubna proběhlo okresní kolo v německém jazyce pro 1. stupeň a v květnu se konalo krajské kolo v německém jazyce pro 4. - 7. ročníky. Překvapila nás letošní hojná účast soutěžících, z čehož vyplývá, že němčina se opět vrací do kurzu.

Za čtvrté ročníky nás úspěšně reprezentovala Kateřina Jánská ze 4. A , která v okresním kole skončila na 2. místě a v krajském kole na pěkném 3. místě.

Za páté ročníky nás úspěšně reprezentovali tito žáci: Daniela Polesná, která v okresním kole skončila na 3. místě a v krajském kole na místě čtvrtém. Vojtěch Navrátil se umístil v okresním kole na 1. místě a v kraji skončil druhý. Oba žáci navštěvují třídu 5. B.

Matyáš Mordovanec ze 7. A svoji kategorii v krajském kole vyhrál.

Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Tentokrát to opravdu neměli lehké, jelikož museli změřit své komunikační i písemné znalosti nejenom se žáky z celého kraje, ale i s dětmi z německy mluvících rodin. Poděkování za svědomitou přípravu patří také Lucii Skalické ze 4. B, Michalu Zubaničovi ze 6. A a Rudovi Kvasňovskému ze 3. C, který si šel odvážně vyzkoušet své znalosti se žáky ze čtvrtých tříd a směle s nimi držel krok. Už se těšíme na další spolupráci a soutěžící v dalším školním roce.