Školní bazén po rekonstrukci

Autor: Václav Srb <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 13. 01. 2012

Hurá, školní bazén je opět v provozu. Po měsících celkové rekonstrukce, která trvala od srpna  do konce prosince 2011, se vyloupl bazén v plné kráse.

Školní bazén ZŠ Sokolov, Švabinského

Byla provedena celková rekonstrukce bazénové haly a přilehlých prostor.  Starý vykachlíkovaný bazén byl vyměněn za novou, nerezovou vanu. Z původních dvou šaten a sprch vznikly prostornější šatny, moderně vybavené sprchy s prostorem pro osušení. Nově je také vyřešen prostor pro plavčíka. Modernizována byla také technologie pro filtraci vody.

Okolí bazénu má podlahové vytápění, jsou instalovány vyhřívané lavičky. Veškeré prostory jsou obloženy dlažbou v bílé a světle modré barvě a spolu s novým osvětlením vytvářejí příjemný pocit lázeňského prostředí.  Bazén má i vodní atrakce – masážní trysky a bublinkové masážní lavice.

Projekt byl připraven již několik let, nakonec se městu podařilo získat dotaci z regionálního operačního programu. Náklady na rekonstrukci byly 7,8 mil. korun. Kromě této dotace bude   ještě  z městského rozpočtu bazén dovybaven ultrafialovou lampou pro snížení obsahu chlóru ve vodě.

Od ledna letošního roku jsme spustili zkušební provoz, který bude trvat do poloviny února.

Zatím bazén využívají žáci naší školy v hodinách tělesné výchovy a ve středu a ve čtvrtek rodiče s kojenci a batolaty. Od začátku února přibude ještě  výuka plavání pro třetí a čtvrté ročníky základních škol, plavání mateřských škol a v odpoledních hodinách aquaaerobik pro ženy.

Doufáme, že bazén bude sloužit mnoho let a přispěje k rozvoji plaveckých dovedností dětí od útlého věku.