Čtenářská soutěž - 4. místo v krajském kole

Autor: Mgr. Dana Klimčuková <klimcukova(at)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 06. 04. 2010

Čtenářská soutěž

Dne 18. 3. 2010 se konalo školní kolo čtenářské soutěže pro žáky 3. ročníků. Soutěžilo mezi sebou celkem 10 nejlepších čtenářů ze třídy 3. A a 3. B (Josef Kábrt, Jan Heniš, Sára Bílá, Jana Bulková, Nicole Klimovič, Matěj Černý, David Zadražil, Vojta Navrátil, Soňa Osvaldová, Eva Tatýrková).

Žáci měli za úkol po krátké přípravě přečíst neznámý text a odpovědět správně na otázky týkající se daného textu.

Na 3. místě se umístila Jana Bulková ze 3. A, na 2. místě skončila Soňa Osvaldová ze 3. B a vítězem celé soutěže se stal Matěj Černý ze 3. B. Ten pak reprezentoval naši školu v krajském kole, které se konalo dne 25. 3. v Kynšperku nad Ohří.

Soutěže se zúčastnilo celkem 21 čtenářů ze všech základních škol. Odborná porota hodnotila přesnost přečteného textu, správnou techniku (plynulost, modulaci hlasu, intonaci), hlasitost projevu a porozumění textu. Dále bylo hodnoceno vypracování úkolu - návrh obálky na knihu.

Matěj si v soutěži vedl velmi dobře, získal celkem 47 bodů a umístil se na pěkném 4. místě. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Mgr.  Lenka Kunová a Mgr. Dana Brožíková