Jedeme na "školandu".

Autor: Hana Plachá <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 30. 04. 2009

Žáci třetích až šestých tříd stráví týden od 4. května do 10. května ve škole v přírodě ve Weißenstadtu

Do Weißenstadtu odjíždějí žáci, kteří se učí německý jazyk. Nebudou tam sami. Jejich parťáky budou děti ze 4. třídy základní školy v Dörfles-Esbachu. Všichni společně budou pracovat na projektu o pohádkách. Co všechno do takového  projektu patří? Nácvik pohádky jako malého divadla pro ostatní děti, malování pohádkových motivů, výroba loutek, pohádkový bál a leccos dalšího. I prezentace českých dětí se nese v duchu hradně-zámecko-pohádkovém. V minulých týdnech jsme pilně nacvičovali pásmo, s kterým se představíme ve Weißenstadtu, a také německé písničky. Teď už se všichni těší, jak se od pondělka začnou zdokonalovat v němčině a jak poznají nové kamarády.

Informace pro rodiče: odjezd v pondělí 4.5. v 8.30 od školy, návrat ke škole v neděli10. 5. kolem 19. hodiny