Sladké hlásky opět první.

Autor: Václav Srb <>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 02. 03. 2009

Dominika Mašková (9.A), Klára Skopalová (9.A), Lenka Grofová (7.B) a Adéla Brožíková (6.A) z pěvecké vokální skupiny Sweet voices obhájily první místo v republikovém finále Dětské porty. První místo získaly i v celostátní soutěži Brněnská brána.

Na naší škole již několik let působí pěvecká vokální skupina zvaná Sweet voices. Sweet voices v překladu znamená sladké hlasy. A to opravdu svým zpíváním  tato skupina dokazuje. Je to čtveřice děvčat, která zpívá až čtyřhlasně. Děvčata zpívají nejraději spirituály, lidové písně, ale také různé druhy duchovní a staré hudby. Samy se doprovázejí na kytaru a na kongo, což je typ afrického bubnu.

Tento školní rok se kapela zúčastnila dvou významných soutěží. První byla celostátní soutěž Brněnská brána, kde se jim podařilo získat 1. místo v kategorii od 10 do 15 let. Druhá soutěž proběhla v Praze. Bylo to republikové finále Dětské porty. I zde získaly 1. místo, ale tentokrát v kategorie od 15 do 18 let, tím se jim podařilo obhájit loňské 1.místo, které získaly v kategorii do 14 let.

zapsala: Mgr. Olga Jandejsková

Dovětek:

Za úspěchy vokální skupiny Sweet voices i našeho školního sboru stojí především paní učitelka Olga Jandejsková, která s nimi nacvičuje obtížné písně a rozepisuje vybrané skladby do čtyřhlasů.

Václav Srb