Úspěchy našich žáků

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 27. 02. 2009

v předmětových a uměleckých soutěžích ve školním roce 2008/2009.

18. 10. 2008 se konala pěvecká soutěž „Ostrovská veverka“, ve které si skupina SWEET VOICES (ve složení D. Mašková IX. A, K. Skopalová IX. A, L. Grófová VII. B a A. Brožíková VI. A) vyzpívala skvělé 1. místo a Dominika Mašková z IX. A obsadila v jednotlivcích velmi pěkné 3. místo.

28. – 30. 11. 2008 se v Brně konalo celostátní finále hudební soutěžní přehlídky pro děti a mládež do 18 let – „Brána 2008“, odkud si skupina SWEET VOICES (D. Mašková IX. A, K. Skopalová IX. A, L. Grófová VII. B a A. Brožíková VI. A) v kategorii do 15 let přivezla opět vynikající 1. místo.

21. 1. 2009 se naši „deváťáci“ Jakub Kowolowski a Vít Vašata zúčastnili okresního kola matematické olympiády. Soutěže se v kategorii Z9 zúčastnilo celkem 18 žáků. Jakub Kowolowski z IX. A obsadil výborné 2. místo se ztrátou jediného bodu na vítěze a postupuje do kola krajského. Vít Vašata z IX. A získal 11 bodů a umístil se na 6.- 7. místě.

26. 1. 2009 se konalo okresní kolo chemické olympiády, kde Jakub Kowolowski z IX. A obsadil 7. místo. Celkem se OK CHO zúčastnilo 16 soutěžících.

28. 1. 2009 proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády. I zde jsme měli mezi 35 účastníky svá želízka v ohni. Jaroslav Vaněk z VIII. A se stal vítězem soutěže a postupuje do krajského kola. Jeho spolužačka Radka Jelínková obsadila velmi pěkné 6. místo.

30. – 31. 1. 2009 se v Praze konalo republikového finále „Dětské Porty“, kterého se zúčastnila skupina Sweet voices ve složení Dominika Mašková IX. A, Klára Skopalová IX. A, Lenka Grófová VII. B a Adéla Brožíková VI. A. Vzhledem k věku nejstarších zpěvaček musela kapela vystupovat v kategorii od 15 do 18 let, ač nejmladší z nich je teprve 12. Přesto tato kapala i mezi těmi staršími získala 1. místo, a tak obhájila prvenství z loňského roku. Zároveň tím tato skupina získala již potřetí své prvenství v celostátních soutěžích.

13. 2. 2009 nás Jaroslav Vaněk z VIII. A a Adéla Brožíková ze VI. A reprezentovali v okresním kole soutěže v cizích jazycích – německý jazyk. Jaroslav Vaněk se v kategorii II.A umístil na pěkném 3. místě se ztrátou pouhého půl bodu za druhým soutěžícím a postupuje do krajského kola. Adéla Brožíková obsadila v kategorii I. A ziskem 23 bodů až 6. místo. Vítěz soutěže měl o 5,5 bodu více a soutěžící na 7. místě měla na Adélu ztrátu 12 bodů.

Soutěžícím blahopřejeme a děkujeme jim za reprezentaci školy. Poděkování patří zcela jistě i těm, kteří žáky na soutěže připravují.