Starší žáci postoupili do republikového finále v atletickém čtyřboji!!!

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Sportovní soutěže, Vydáno dne: 02. 10. 2008

Ve středu 1.10.2008 se na chodovském atletickém stadionu konalo krajské kolo soutěže starších žáků a žákyň v atletickém čtyřboji. Naši školu reprezentovalo jen družstvo chlapců, kteří minulý týden jednoznačně zvítězili v kole okresním (s náskokem 1200 bodů na druhého v pořadí). Už tento rozdíl ve výkonnosti napovídal o velké šanci uspět i v dalším kole - krajském.

Pětičlenný tým ve složení Martin Schmidt (9.B), Patrik Jougl (9.B), Josef Heidler (9.A), Jaroslav Králič (9.A) a Andrej Vlasov (8.B) přistoupil velmi zodpovědně k přípravě i k samotnému středečnímu závodu. Chlapci za velmi nepříznivého větrného, deštivého a chladného počasí téměř všechny výkony oproti okresnímu kolu výrazně vylepšili a celý závod nepustili žádnou soupeřící školu před sebe! Za zmínku jistě stojí individuální výkon Martina Schmidta – 175 cm ve skoku vysokém (rekord naší školy!)      a 8,02 s ve sprintu na 60 m (nejlepší výkon ze všech zúčastněných). Jako jediný získal ve čtyřboji přes 2 000 bodů (přesně tedy  2 050 bodů). Vyrovnané výkony celého družstva, perfektní bojovnost, přesné plnění taktických pokynů vedoucího družstva a jasný cíl zvítězit přinesly naší škole vítězství a postup do červnového republikového finále, ve kterém se utká 15 nejlepších škol České republiky! Toto finále se bude opět konat v nedalekém Chodově a náš tým v čele s panem učitelem Šnoblem se bude těšit na vaši podporu a přízeň.

Tento úspěch žáků naší školy je ojedinělý. Podobného úspěchu se podařilo dosáhnout pouze v roce 1998 našim košíkářům, kteří se pod vedením pana Jana Vokáče probojovali do republikového finále v basketbalu.

Fotografie naleznete ve fotogalerii "Atletický čtyřboj".