Matematický klokan

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 17. 05. 2008

Matematický klokan je mezinárodní matematická soutěž, jejíž školní kola proběhla celostátně ve čtvrtek 27. března 2008. Již tradičně se jí zúčastnili i žáci naší školy.

V kategorii CVRČEK soutěžilo celkem 28 našich žáků a nejlepšími řešiteli školního kola byly: Bára Steinmüllerová ze III. B (54 bodů), Jana Masárová ze III. A (52 body) a Marie Oberleitnerová ze III. A (50 bodů).

V kategorii KLOKÁNEK se soutěže zúčastnilo celkem 47 žáků a ve školním kole se nejlépe umístily: Markéta Vozková z V. B (106 bodů), Kateřina Šefflová z V. B (98 bodů) a Adéla Brožíková z V. A (82 body).

V kategorii BENJAMÍN se soutěže zúčastnilo 51 žáků šestých a sedmých ročníků, nejlepšího bodového zisku dosáhli: Lucie Szabová ze VI. A (73 bodů), Kateřina Fischerová ze VI. A (67 bodů) a Jan Brtek ze VII. A (67 bodů).

V kategorii KADET soutěžilo celkem 47 žáků osmých a devátých ročníků. Ve školním kole se nejlépe umístili: Vít Vašata z VIII. A (72 body), Pavel Žíha z IX. A (70 bodů) a Vendula Gondíková z IX. A (67 bodů).

16. května 2008 jsme se dozvěděli, že naši žáci byli úspěšní i v okresním měřítku. Vít Vašata se v kategorii KADET, kterou řešilo celkem 554 řešitelů ze 17 škol okresu Sokolov, umístil na 2. místě a Pavel Žíha obsadil v téže kategorii 3. místo. Oběma blahopřejeme k tomuto úspěchu, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v matematických soutěžích.