Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Naši šachisté obsadili 2. místo v krajském kole

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 18. 01. 2008

Krajské kolo přeboru škol v šachu se konalo 11. 1. 2008 v Kynšperku nad Ohří a zúčastnilo se ho šest družstev, která postoupila z okresních kol.

Tohoto turnaje se zúčastnilo i družstvo chlapců z naší školy ve složení Miroslav Bartoš z 9. B, Kevin Zvánovec z 9. B, Jan Brtek ze 7. A a David Peterka ze 7. A.

Hrálo se jednokolově, systémem - každé družstvo s každým. Tempo hry bylo 2 x 20 minut. Bodování bylo olympijské, tj. součet všech bodů dosažených v jednotlivých partiích.

Každé družstvo si vybralo slabou chvilku. Po vyrovnaném boji obsadilo naše družstvo celkové 2. místo (ziskem 14,5 bodu) a  postupuje tak do republikového finále. K umístění na prvním místě jim chybělo pouze půl bodu.

Nejlepší umístění na jednotlivých šachovnicích získal z našeho družstva Kevin Zvánovec, který se ziskem 4,5 bodu obsadil 2. místo.

Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu v krajském kole přeboru škol v šachu.