Užité výtvarné činnosti

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 17. 10. 2007

patří u nás ve škole mezi oblíbené volitelné předměty.

Žáci se seznamují s využitím výtvarných technik v běžném životě, pronikají do základů starých řemesel, objevují nové – současné výtvarné techniky. Při své tvorbě využívají řadu různých materiálů – přírodniny, textil, sklo, keramickou hlínu, dřevo i další.

Fotografie jsou z týmové práce v plenéru, tj. ve volné přírodě. Žáci se seznámili s moderním výtvarným směrem – LAND ART – člověk vytváří v přírodě výtvarné objekty, které tam zůstávají po delší dobu.

Děti nejprve vytvořily „pavučinu“, do které potom „chytaly“ korále z listí a plodů. To, že je práce skutečně bavila, je patrné z fotografií, které naleznete ve fotogalerii "UVČ".