Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Hohenberg - další informace

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Mezinárodní projekt, Vydáno dne: 20. 01. 2007

Opět se chystáme na mezinárodní projekt.

  Opět se chystáme na mezinárodní projekt. Hned dvě třídy se mohou letos během února a března zúčastnit mezinárodního projektu na hradu v Hohenbergu. Každá z nich stráví na ekologickém hradu projektový týden spolu se žáky ze SRN. Zájem o účast na těchto akcích projevili žáci 6. A a 7. A.
Podrobnosti pobytu jedeme dojednat s panem Andreasem Kunzem ve čtvrtek 25. ledna 2007. Jednání budou přítomni i kolegové z německých škol, kteří budou na projektech doprovázet své třídy.

Název projektu je - "ZAŽÍT DOBRODRUŽSTVÍ - NAJÍT PŘÁTELE".

Žáci 6. A odjíždí v pondělí 26. února v 9 hodin ráno a vrací se v pátek 2. března 2007 před polednem. Projektový týden stráví společně s dětmi z Marktredwitzu. Cena pobytu je 25,- euro na žáka.

Žáci 7. A odjíždí v pondělí 12. března v 9 hodin ráno a vrací se v pátek 16. března 2007 před polednem. Projektový týden stráví společně s dětmi z Untersteinachu. Cena pobytu je 25,- euro na žáka.

Účastníci mezinárodního projektu potřebují platný cestovní pas a také pojištění na cesty a pobyt v zahraničí. Doporučené kapesné je 5,-euro. Dále bude třeba přispět na dopravu autobusem do Hohenbergu a zpět.

Dětem doporučujeme vzít si s sebou společenskou hru nebo knihu na čtení, pastelky, psací potřeby, nůžky, lepidlo apod. Děti si s sebou neberou žádnou elektroniku (tj. MP3 přehrávače, televizní hry apod.) ani mobilní telefony.

Důležité je, aby děti měly s sebou teplou nepromokavou obuv a teplé nepromokavé oblečení, nutné jsou také bačkory.

Pro obě skupiny je připraven zajímavý a pestrý program - seznamovací hry, prohlídka hradu a hradní rallye, tajemné překvapení, strašidelné podzemí, představování se navzájem, představení měst (Sokolova a Untersteinachu), hry ve skupinách, malý jazykový kurz, kooperativní hry, prohlídka mučírny, noční pochod, návštěva u hraniční policie v Schirndingu, výroba modelů z novin, žádný strach z pavouků, výroba plsti, návštěva muzea, nastudování společného tance, diskotéka apod.