PŘÍRODOVĚDNÝ KABINET

Autor: Václav Srb <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 25. 04. 2006

"Poznejme lépe přírodu, abychom se ji naučili lépe chránit"

Ke Dni země připravili žáci a učitelé ZŠ Sokolov, Švabinského ulice několik velmi zajímavých akcí. Například žáci 4. A spolu se svým třídním učitelem otevřeli v pondělí 24. dubna výstavu přírodnin, kterou nazvali Přírodovědný kabinet. Mottem výstavy je "Poznejme lépe přírodu, abychom se ji naučili lépe chránit" a děti zde mohou každou velkou přestávku zábavnou formou poznávat život v přírodě. Čeká je zde několik úkolů a také různých pokusů, při kterých si ověřují svoje znalosti z prvouky a přírodovědy. Při pozorování žížaly zjiš?ují, jak důležitou funkci má při zúrodňování půdy. Sledují také vývoj rostlinky ze semene a mají pochopit, jak jsou pro tento vývoj důležité základní životní podmínky. Učí se poznávat jarní květy a květenství a formou hry i horniny a nerosty. Pod mikroskopem si mohou prohlédnout části uhynulého hmyzu nebo rostlin. Většinu exponátů tvoří živé organismy, proto se výstava bude stále proměňovat. A po jejím skončení budou rostliny a živočichové vráceni zpět do přírody.